TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Koordynacja projektu: Elzbieta Zienkiewicz, e-mail: elzbieta.zienkiewicz@pwr.edu.pl Sylwia Werbińska-Wojciechowska, e-mail: sylwia.werbinska@pwr.edu.pl |
Obsługa projektu: Aleksandra Piechota: aleksandra.piechota@pwr.edu.pl Iwona Grzegorczyk: iwona.grzegorczyk@pwr.edu.pl |
Opiekunowie: Kompetencje dydaktyczne: Anna Kania, e-mail: anna.kania@pwr.edu.pl Kompetencje cyfrowe: Łukasz Pajewski, e-mail: lukasz.pajewski@pwr.edu.pl Kompetencje na rzecz zielonej transformacji: Karol Leluk e-mail: karol.leluk@pwr.edu.pl Doskonałość Dydaktyczna Uczelni (kontynuacja): Piotr Derugo, e-mail: piotr.derugo@pwr.edu.pl Micro-credentials: Anna Maria Kamińska, e-mail: anna.maria.kaminska@pwr.edu.pl |
Adres:
Gmach Główny Politechniki Wrocławskiej, bud. A-1
Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27
50-370 Wrocław
pok. 422
Biuro projektu znajduje się w budynku A-1 - Gmachu Głównym Politechniki Wrocławskiej, w pokoju 425. Szczegółowy opis kwestii związanych z dostępnością Biura projektu znajdują się na dole strony w pliku "Opis dostępności architektonicznej - Gmach Główny - A-1.
Biuro projektu jest otwarte od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30.
W celu zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami maksymalnej możliwości korzystania z przestrzeni PWr, został powołany Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami (PRO/DDO):
wyb. Stanisława Wyspiańskiego 23-25
Budynek C-13, pokój 1.09
50-370 Wrocław
tel: 71 320 43 20
e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl
Zadaniem DDO jest troska o to, by osoby ze szczególnymi potrzebami mogły bezpiecznie i bez przeszkód realizować program kształcenia. Informacje dotyczące wsparcia, jakie mogą otrzymać osoby z niepełnosprawnościami można znaleźć na stronie internetowej: https://ddo.pwr.edu.pl/. Każda osoba może także skorzystać z Cyfrowego Przewodnika, który informuje o stopniu dostępności różnych obiektów znajdujących się na terenie Politechniki Wrocławskiej. Cyfrowy przewodnik znajduje się pod linkiem https://przewodnik.pwr.edu.pl/.
Jednocześnie Politechnika Wrocławska informuje o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
By zredukować do minimum ryzyko wykluczenia jakiejkolwiek grupy społecznej z możliwości skorzystania z działań projektowych, prośba o podanie informacji o szczególnych potrzebach kandydatów została zawarta w formularzach stosowanych przy rekrutacji do projektu oraz na poszczególne formy wsparcia.
Dostrzeżone zachowania dyskryminacyjne można zgłaszać Zespołowi ds. polityki równościowej Uczelni przy pomocy formularza dostępnego pod linkiem https://app.sygnanet.pl/zgloszenia_pwr/pl.
Gmach główny Politechniki Wrocławskiej,
Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27,
50-370 Wrocław
Poniżej zaprezentowany opis dostępności architektonicznej ma zastosowanie do budynku Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej A-1, mieszczącego się przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 27. W budynku tym mieści się Biuro Projektu. Rozwinięcie treści zawartych w niniejszym dokumencie można znaleźć w Interaktywnej Mapie Kampusu Politechniki. Szczegółowy opis dostępny jest pod linkiem: https://przewodnik.pwr.edu.pl/pl/budynek/101/informacje-ogolne.
Informacje praktyczne
Teren wokół budynku
Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej - tramwajowy i autobusowy znajduje się przy Placu Grunwaldzkim, 550 metrów od wejścia głównego. Do właściwego wejścia można trafić obierając drogę wzdłuż ulicy Norwida, a następnie skręcając w lewo w ulicę Marii Curie-Skłodowskiej. Alternatywna trasa do przystanku biegnie wzdłuż ulicy Janiszewskiego.Gmach główny otaczają parkingi samochodowe – ogólnomiejski parking dla osób z niepełnosprawnościami (3 miejsca postojowe) znajduje się przy ul. Smoluchowskiego; na dziedzińcu Politechniki Wrocławskiej, od strony ul. Norwida znajduje się parking z dwoma oznaczonymi na niebiesko miejscami. Najbliższy parking ogólnomiejski jest rozlokowany wzdłuż Wybrzeża Wyspiańskiego, najbliższy uczelniany parking znajduje się przy budynku C-6, przy ul. Norwida.
Wejście
Wejście główne do Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej znajduje się od strony Wybrzeża Wyspiańskiego (wejście główne mieści się bliżej skrzyżowania z ul. C. K. Norwida). Do wejścia głównego prowadzą schody, które nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, a szczególnie tych poruszających się na wózku. Wejście boczne (Cesarskie) znajduje się przy ulicy C. K. Norwida, naprzeciwko budynku A-6. Do tego wejścia prowadzą podwójne schody oraz podwójne drzwi – elementy te nie są przystosowane dla osób mających trudność z poruszaniem się.
Winda dla osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się przy tylnym wejściu, umiejscowionym przy ul. C. K. Norwida na dziedzińcu Politechniki Wrocławskiej, pomiędzy budynkami A-8 i A-4. Droga do windy jest oznaczona piktogramami opatrzonymi napisami w języku polskim, angielskim i niemieckim. By dostać się do windy, należy ominąć szlaban parkingu, a następnie udać się do dużych, drewnianych drzwi znajdujących się na ścianie budynku Gmachu Głównego. Po przejściu przez drzwi, w korytarzu po prawej stronie znajduje się placówka Poczty Polskiej, a po lewej dwoje szklanych drzwi, które należy przekroczyć, by dostać się do windy prowadzącej na piętro „0” - parter Gmachu Głównego.
Kluczowe obiekty znajdujące się w Gmachu Głównym zaopatrzono w system Mikronawigacji. Dostępna i możliwa do pobrania jest także aplikacja mobilna YourWay pozwalająca zasygnalizować obecność osoby niewidomej w chwili jej podejścia do nadajnika i przekształcająca informację tekstową w możliwą do wysłuchania informację (Lokalizacja: główne wejście budynku A-1, klatka schodowa prowadząca do auli, wejście do auli, wejście do budynku od strony ul. Norwida, winda na poziomie -1, na parterze i na drugim piętrze, wypożyczalnia główna biblioteki - 307A, wejście do sali wykładowej - 322, wejście do A-1 od strony dziedzińca).Do budynku mogą także wejść osoby, które korzystają ze wsparcia psa przewodnika i psa asystującego.
Parter
Na parterze znajduje się portiernia, oraz toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Toalety znajdują się w odległości około 9 metrów od przejścia przy klatce schodowej C. W ogólnodostępnym przedsionku znajdują się wejścia do toalet damskiej, męskiej oraz dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Do toalety dostosowanej prowadzą drzwi zlokalizowane 1 metr od wejścia, po prawej stronie. Parter budynku nie posiada żadnych przeszkód uniemożliwiających poruszanie się na wózku lub o lasce – jest pozbawiony schodów, progów, zjazdów i podjazdów, korytarze są szerokie, co ułatwia przejście/przejazd. Portiernia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 21:00Szatnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 21:00
Załatwianie formalności związanych z projektem
Dział Projektów – Sekcja Projektów Kluczowych i pracownicy zaangażowani w obsługę administracyjną projektu „Rozwój kompetencji nauczycieli: dydaktycznych, cyfrowych i w zakresie zielonej transformacji" znajdują się w pokoju 425 mieszczącym się na IV piętrze Gmachu Głównego. Piętro to jest wyłączone z dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. W celu załatwienia formalności osoby mogące mieć trudność z dostaniem się na wyższe piętra, mogą zgłosić się do Sekretariatu Działu Projektów (pokój 150, parter), gdzie będą miały możliwość pozostawienia wymaganych dokumentów związanych z uczestnictwem w Projekcie czy kontaktu telefonicznego/ osobistego z pracownikiem Sekcji Projektów Kluczowych. Pokój 150 znajduje się w skrzydle B. Spotkanie z pracownikiem Biura Projektu może się odbyć po wcześniejszym zgłoszeniu przez osobę głuchą/niedosłyszącą potrzeby konsultacji i z uwagi na czas potrzebny na zorganizowanie tłumacza języka migowego, zgłoszenie to powinno nastąpić z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem - potrzebę tę należy zgłaszać do Działu Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościam (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).
Pracownicy Biura projektu pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »